Науковий семінар кафедри образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології ННІ культури і мистецтв

13 жовтня 2022 року у відділі мистецтв Сумської обласної наукової універсальної бібліотеки у рамках мистецького вечора «Першовідкривач українського авангарду» (до 85-й річниці від дня народження Д. О. Горбачова) відбувся науковий семінар кафедри образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології СумДПУ ім. А. С. Макаренка.

Цим семінаром покладено початок низки заходів, посвячених 20-річному ювілею кафедри, який святкується цього року. Організаторами заходу стали Сумська обласна наукова універсальна бібліотека, Сумський обласний художній музей імені Н. Х. Онацького, кафедра образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології СумДПУ ім. А. С. Макаренка

Постать видатного українського мистецтвознавця Д. О. Горбачова є знаковою для Сумщини, адже науковець одним з перших звернувся до вивчення спадку художників, заборонених за радянські часи, творчий шлях яких був пов’язаний зі Слободжанщиною. Серед них такі ключові постаті світового авангарду, як Казимир Малевич, Давид Бурлюк, Олександр Богомазов. Отже, в своїх пошуках Дмитро Омелянович неодноразово відвідував наш край, і був особисто знайомий з багатьма сумськими художниками, краєзнавцями та мистецтвознавцями. Так, у рамках семінару зі спогадами про зустрічі з непересічною людиною і авторитетним науковцем Д. О. Горбачовим виступили: С. І. Побожій ‑ кандидат мистецтвознавства, доцент СумДУ, Н. С. Юрченко ‑ директорка Сумського обласного художнього музею імені Н. Х. Онацького, О. В. Вертіль – поет, журналіст і краєзнавець, І. Ю. Швачунов – заслужений художник України, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології СумДПУ імені А. С. Макаренка.