Конференції

2024
Всеукраїнська науково-практична конференція «Функції дизайну в сучасному світі: виміри 2024» – 21-22 березня 2024 року
2023
ІІІ Всеукраїнський науково-практичний семінар-презентація «Мистецтвознавчі і культурологічні видання сьогодення: тенденції та перспективи» (до 45-річчя Навчально-наукового інституту культури і мистецтв)
2021
Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми мистецько-педагогічної освіти: здобутки, реалії та перспективи» – 24-25 березня 2021 року

Викладачі та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) беруть активну участь у міжнародних і всеукраїнських наукових заходах. Серед них: науково-практичні конференції, організовані кафедрою хореографії та музично-інструментального виконавства спільно з кафедрою хорового диригування, вокалу та методики музичного навчання, зокрема, міжнародного рівня:  «Проблеми мистецько-педагогічної освіти: здобутки, реалії та перспективи» 24-25 березня 2021 року.

2019
ІІІ університетська студентська науково-практична конференція з ленд-арту – 19 травня 2019 року

15 травня 2019 року в ННІ культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка відбулась Третя студентська науково-практична конференція з ленд-арту. Запроваджена 2017 року, ця конференція є першим студентським науковим заходом, присвяченим цьому мистецтву.

Ініціатором і організатором студентського наукового проекту є кафедра образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології (завкафедри доктор мистецтвознавства, професор Зав’ялова О.К.). Підготовка та проведення конференції здійснювались безпосередньо під керівництвом старшого викладача Кохан Н.М. та викладача Кохан О.В.

Поряд з набуттям студентами педагогічного університету досвіду науково-дослідницької роботи, висвітленням науково-теоретичних проблем сучасної художньої творчості в галузі ленд-арту, визначенням змісту та узагальненням розвитку мистецтва ленд-арту, основною метою конференції було виявити професійні навички, практичні можливості та зацікавленість майбутніх фахівців щодо художнього перетворення навколишнього середовища.

Програма сьогорічної конференції становила презентацію та теоретичне обґрунтування практичних проектів з перетворення навколишнього середовища, пропонованих студентами спец. ОТМ. На засіданні було представлено 22 проекти студентів I-V курсів. У дуже різноманітних за тематикою проектах було презентовано творчі ідеї переважно щодо облаштування території СумДПУ імені Макаренка (Колісник Я. 815 гр., Липовий Є. 816 гр., Федько О. 855 гр., Чешковська В. 816-стн) та певних ділянок міста (Гарцунова А. 815 гр., Клименко В. 816-стн).

Звичайно досвід, отриманий студентами під час роботи над проектами, передбачаючи подальше удосконалення та реалізацію у житті, допомагає відпрацювати студентам професійні якості. Зацікавленість студентів участю у науковому проекті засвідчує актуальність проведеного заходу, створюючи перспективи його подальшого розширення, та проведення у наступному на всеукраїнському рівні.

Доктор мистецтвознавства, професор,
завідувач кафедри образотворчого мистецтва,
музикознавства та культурології
СумДПУ імені А.С. Макаренка
О.К. Зав’ялова

Меню