Проєкт «Привіт із України»

Викладачі ННІ культури і мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка Зленко Н. та Швачунов І. доєдналися до проєкту «Привіт із України» організованого факультетом іноземної філології та соціальних комунікації СумДУ, обласною організацією Національної спілки журналістів та ГО «Сумський прес-клуб».

Мета проєкту – підтримка дітей, котрі через початок повномасштабного воєнного вторгнення РФ в Україну змушені виїхати за кордон. У рамках проєкту було вирішено передати школам Польщі, де навчаються діти-переселенці, твори українських митців задля створення інформаційних куточків, що презентували б  культуру, мистецтво, літературу, освіту врешті дух України.

11 листопада 2023 р. в День Незалежності Польщі була відкрита Світлиця Духу Українського в Chutor Gorajec в Fundacja Humanitarna Folkowisko (Польща). Саме в день відкриття були передані картини таких професійних художників, як Юлія Алещенко, Ігор Василевський, Іван Гапоченко, Олександр Заступ, Анна Захарченко, Ніна Негреба, Володимир Харакоз, Олександр Чередниченко, Ігор Швачунов, а також вихованців Сумського фахового коледжу мистецтв і культури імені Д. С. Бортнянського, предмети ужиткового мистецтва, серед яких вишиванки, національні рушники, розписний посуд, ляльки-мотанки, а ще книги від обласної організації Національної спілки письменників України, які передали Сергій П’ятаченко, Петро Нестеренко, Людмила Ромен, Анна Коршунова, наліпки для дітей із малюнками Світлани Качуровської.