Публікація збірника «Ювілейна палітра 2021: до пам’ятних дат видатних українських музичних діячів і композиторів»

Вітаємо наукову спільноту з виходом п’ятої збірки статей за матеріалами всеукраїнської науково-практичної конференції «Ювілейна палітра 2021: до пам’ятних дат видатних українських музичних діячів і композиторів» (фото 01, 02).

Це також і першій маленький ювілей наукового заходу, що проводиться кафедрою образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології ННІ культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, який цього разу відбувся сумісно з Інститутом мистецтв Київського університету Бориса Грінченка та відділом мистецтв Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. З теплими привітаннями учасникам та побажаннями успішної роботи виступила проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи СумДПУ імені А. С. Макаренка, доктор економічних наук, професор Кудріна О.Ю. (фото 03)

Не очікувано для організаторів, але закономірно для вже стійкої популярності заходу, ювілейна конференція зібрала вагоме представництво наукової еліти. Зокрема кількість докторів наук і професорів становила майже 20% від загальної. Серед них музикознавці з Національної академії мистецтв України (д. мист., проф., ст. наук. співроб. Берегова О.М.) (фото 04), Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського (НА України, д. культурології, проф., зав. кафедри Антонюк В.Г. (фото 05), проф. Моргунова Т.Л. (фото 08), канд. мист., проф. Гнатюк Л.А., канд. мист., проф. Таранченко О.Г.,) Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського, НАН України (канд. мист., ст. наук. співроб. Кузик В.В.), Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка (канд. мист., (PhD), доц. Дика Н.О. (фото 07)), Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського (д. мист, проф. Козак О.І, д. мист, доц. Довжинець І.Г. (фото 09)), Харківської державної академії культури (д. мист., доц., зав. кафедри Коновалова І.Ю.) Київської муніципальної академії музики імені Р. М. Глієра (д. культурології, проф. Волков  С.М.), Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка (д. мист., проф., зав. кафедри Зав’ялова О.К. (фото 06), д. мист., проф. Стахевич О.Г.) та ін.

Кожна конференція набуває своїх неповторних моментів, кожного разу в її програмі трапляються нові відкриття, що свідчать про невичерпність спадку музичного мистецтва країни. Цього разу «відкриттям» для Сум стала ювілярка минулого року, НА України, канд. мист., проф. Свириденко Н.А. (Київський університет імені Бориса Грінченка (фото 011)), яка особисто завітала на конференцію і подарувала обласній бібліотеці чудові видання своїх книг.