Наукові заходи у рамках святкування 45-річчя Інституту культури і мистецтв

22-го листопада 2023 р. у рамках святкування 45-річчя Інституту культури і мистецтв СумДПУ відбулося два наукових заходи, організованих кафедрою музикознавства та культурології, що стали традиційними.

Вже втретє всеукраїнський науково-практичний семінар-презентація «МИСТЕЦТВОЗНАВЧІ І КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ВИДАННЯ СЬОГОДЕННЯ: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» зібрав коло науковців, що цікавляться новими надходженнями наукової продукції в окреслених галузях, водночас прагнуть поділитися своїми здобутками.

Цього року родзинкою презентації стала монографія Андрія Єрьоменка, присвячена творчості нашого видатного сучасника, композитора Анатолія Павловича Гайденка, який став почесним гостем заходу. Заслужений діяч мистецтв України, професор Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського особисто привітав учасників семінару, поділисвся творчими планами, а також споминами про свою роботу в Сумах.

Серед презентованих видань (доповідь Т. Миронюка)- видатна праця когорти українських музикантів, дослідників, комплексне нотно-звукове видання «Тарас Шевченко. Пісенний "Кобзар"», здійснене з ініцативи педагога, хорового диригента, Героя України Павла Муравського. У 7-томному виданні-антології хорових творів на тексти Т. Шевченка презентовано ноти 283 композицій 155-ти українських авторів, створених від середини 19 до початку 21 століть, супроводжені коментарями та додатками.

Звукова частина видання - аудіо-альбоми (диски), що презентують виконання 110 творів 86 композиторів.

У благочинному проєкті «Україна співає Кобзаря», реалізованому за підтримки МКУ та гранту УКФ, взяли участь 45 хорових колективів із 17 міст України та діаспори.

Під час семінару було також презентовано етномузикологічні видання - черговий випуск збірника наукових праць "Проблеми етномузикології" НМАУ (вип. 17) та два нотних видання, що містять записи народних пісень із теренів Сумщини та з батьківщини Т. Шевченка (О. Гончаренко).

Серед інших видань - навчально-методичний посібник "Музика від Розумовських", презентований авторкою Н. Свириденко, монографія М. Погребняк «Нові напрями театрального танцю ХХ – поч. ХХІ ст.: історико-культурні передумови, крос-культурні зв’язки, стильова типологія», літературно-мистецький часопис «Дзвін», представлений Л. Горболіс.

Більшість презентованих видань були передані до Відділу мистецтв Сумської ОУНБ - нашого багаторічного партнера та співорганізатора наукових заходів.

Цього ж дня було розпочато роботу Сьомої науково-практичної конференції «ЮВІЛЕЙНА ПАЛІТРА 2023.

ПАМ’ЯТНІ ДАТИ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ». На пленарному засіданні прозвучали виступи провідних науковців України, присвячені висвітленню діяльності видатних українських митців. За матеріалами конференції буде видано збірку статей.