Науково-методичний семінар: «Історико-культурні пам’ятки Сумщини: актуальні питання»

07.11.2023 р. о 11.00 на базі Сумської центральної бібліотеки до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбувся науково-методичний семінар: «ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ПАМ’ЯТКИ СУМЩИНИ: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ».

Даний захід продовжує низку науково-просвітницьких заходів, ініційованих кафедрою музикознавства та культурології Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. До організаторів даного заходу доєдналися Комунальний заклад Сумської міської ради «Сумська публічна бібліотека», Комунальна установа "Агенція промоції "Суми" та Комунальний заклад «Лебединський міський краєзнавчий музей» виконавчого комітету Лебединської міської ради.

Із вітальним словом до учасників звернулася Зав’ялова Ольга Костянтинівна, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри музикознавства та культурології ННІ культури і мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка, яка зазначила, що мета семінару – відзначити вагомий вклад творчих особистостей Сумщини у відродження української національної культури, ознайомити широкий загал з новими надходженнями наукової продукції теми семінару, привернути увагу до означеної тематики та сприяти координації зусиль широкого кола дослідників у прагненні берегти і примножувати культурний і духовний спадок рідного краю.

Координатором заходу виступила Зленко Наталія Миколаївна, кандидат філософських наук, доцент кафедри музикознавства та культурології ННІ культури і мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка.

З доповідями виступили:

Клімачова Любов Дмитрівна, завідувач відділом соціокультурних технологій та довідково-інформаційної роботи Сумської центральної бібліотеки

ПАМЯТКИ АРХІТЕКТУРИ СУМЩИНИ

Білоножко Ігор Іванович, провідний науковий співробітник КЗ «Лебединський міський краєзнавчий музей» виконавчого комітету Лебединської міської ради

ВІДОБРАЖЕННЯ ПОДІЙ ПІВНІЧНОЇ ВІЙНИ В ПАМ’ЯТКАХ ІСТОРІЇ, КУЛЬТУРИ ТА ПРИРОДИ ЛЕБЕДИНЩИНИ: ПАМ’ЯТНИЙ СТОВП ПАВЛА ПОЛУБОТКА

Бражніченко Світлана Олексіївна, старший науковий співробітник КЗ «Лебединський міський краєзнавчий музей» виконавчого комітету Лебединської міської ради

ВТРАЧЕНІ СВЯТИНІ: ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ІСТОРІЇ (НА ПРИКЛАДІ ТРЬХСВЯТСЬКОЇ ЦЕРКВИ М. ЛЕБЕДИНА)

ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ І ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ’ЯТОК АРХІТЕКТУРИ СУМЩИНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО КОНФЛІКТУ

Горболіс Лариса Михайлівна, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри музикознавства та культурології ННІ культури і мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка

ПОСТАТЬ ІВАНА КАВАЛЕРІДЗЕ У ТВОРЧОМУ ДОРОБКУ ОЛЕКСИ ЮЩЕНКА

Петренко Наталія Миколаївна, науковий співробітник КУ "Агенція промоції "Суми", асистент кафедри історії, правознавства та методики навчання Глухівського НПУ ім. О. Довженка

АРХІТЕКТУРНІ ПАМ'ЯТКИ ТА СУЧАСНІ СКУЛЬПТУРИ ЯК КУЛЬТУРНА РОДЗИНКА МІСТА СУМИ

Щира подяка всім, хто долучився до роботи, бажаємо вам творчої наснаги, польоту думок та фантазій, успішної реалізації нових проектів.