7 березня 2025 року на базі кафедри хореографії та спортивних дисциплін Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відбулася творча зустріч «Хореографія без меж: школа і вища освіта в діалозі».
У заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри хореографії та спортивних дисциплін, адміністрація Навчально-наукового інституту культури і мистецтв, а також запрошені гості та партнери – «Центр позашкільної освіти – мистецька школа» Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області. Очолив делегацію директор закладу Олексій ФІДІРКО, разом із ним участь у зустрічі взяли випускниця другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 024 «Хореографія» Тетяна КРЮЧКОВА та вихованці школи.
Ключовим напрямком роботи заходу «Хореографія без меж: школа і вища освіта в діалозі» стали:
- інтеграція мистецької та вищої освіти (обговорення сучасних тенденцій хореографічної освіти та визначення спільних стратегій розвитку між школою мистецтв та університетом);
- обмін педагогічним досвідом (презентація інноваційних методик викладання хореографії; обговорення актуальних викликів у підготовці майбутніх хореографів; обговорення освітньо-професійних програм «Хореографія» для першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти);
- підтримка творчої молоді (виступи вихованців мистецької школи та обговорення їхніх перспектив у професії);
- формування партнерської мережі (визначення можливостей для подальшої співпраці між закладами; розвиток спільних проєктів, обмін ресурсами та організація майбутніх заходів);
- профорієнтаційна робота (детальне ознайомлення з умовами вступу на мистецькі спеціальності, вимогами до абітурієнтів та можливостями подальшого навчання).
Захід «Хореографія без меж: школа і вища освіта в діалозі» дозволив не лише зблизити мистецьку школу та університет, а й забезпечити безперервний професійний розвиток молодих танцівників і педагогів.
Підсумками роботи творчої зустрічі «Хореографія без меж: школа і вища освіта в діалозі» стало підписання угоди про співпрацю між двома закладами. Такий формат співпраці є важливим кроком у зміцненні зв’язків між вищою освітою та закладами мистецької освіти, що сприятиме розвитку хореографічної культури та професійному зростанню молодих танцівників.