Затвердження ОПП 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) на розширеному засіданні кафедр хорового диригування, вокалу та методики музичного навчання; хореографії та музично-інструментального виконавства

31 січня 2022 року у Навчально-науковому інституті культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відбулося розширене засідання кафедр хорового диригування, вокалу та методики музичного навчання; хореографії та музично-інструментального виконавства. Засідання було присвячено питанню затвердження освітньо-професійної програми Середня освіта (Музичне мистецтво) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) галузі знань 01 Освіта/Педагогіка. На засідання були запрошені представники експертної ради стейкхолдерів за даною освітньою програмою, рецензенти, випускники та здобувачі вищої освіти.

Було зазначено, що оновлення та удосконалення ОПП 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) відбувалось з метою забезпечення високої якості професійної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва та згідно пропозицій стейкхолдерів. Представники ради стейкхолдерів, зокрема: Сєрих Лариса Володимирівна, канд. пед. наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики змісту освіти КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Софроній Зоя Василівна, канд. пед. наук, доцент, доцент кафедри музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Могильна Наталія Миколаївна, учитель музичного мистецтва КУССШ І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О. Бутка озвучили свої пропозиції щодо удосконалення ОПП. Пропозиції стосувались таких питань: збільшення обсягу освітньої складової предметів методичного забезпечення, доопрацювання характеристик спектру професійних компетентностей, розширення переліку доцільних навчальних дисциплін за вибором студента тощо.

Розробники ОПП (канд. пед. наук, ст. викладач кафедри хореографії та музично-інструментального виконавства Гура Вікторія Вікторівна (гарант програми), канд. пед. наук, доцент, завідувач кафедри хорового диригування, вокалу та методики музичного навчання Петренко Марина Борисівна, заслужений діяч мистецтв України, професор, професор кафедри хорового диригування, вокалу та методики музичного навчання Заболотний Іван Петрович) зазначили, що усі пропозиції і побажання стейкхолдерів враховано, програма містить нормативно визначену необхідну номенклатуру складових. На розширеному засіданні кафедр ухвалили затвердити представлену ОПП 014 Середня освіта (Музичне мистецтво).