Історія кафедри

Кафедра хореографії та спортивних дисциплін

У 2001 році за ініціативи заслужених працівників освіти України Тригуб Ірини Василівни та Тригуб Станіслава Вікторовича в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка з’являється спеціальність Хореографія. Дана подія стала ключовою не лише для закладу вищої освіти, а й для всього регіону загалом, оскільки університет розпочав здійснювати висококваліфіковану підготовку фахівців у галузі хореографії. Завдяки цьому, Сумщина отримала можливість виховувати нове покоління професійних танцівників, педагогів та хореографів, що сприяє розвитку культурно-хореографічної сфери.

Усвідомлюючи необхідність в підготовці вчителів різних мистецьких дисциплін, тодішній факультет мистецтв зазнав організаційно-структурних змін, зокрема започатковано спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Хореографія». Такі зміни були ініційовані кафедрою, яка з появою нової спеціальності стала називатися кафедра хореографії, образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури (завідувач кафедри – Енська Олена Юріївна).

У вересні 2009 року з урахуванням європейських тенденцій розвитку мистецької освіти та з метою активізації науково-педагогічних і методичних пошуків у сфері підготовки вчителів-хореографів на факультеті відкривається нова кафедра – кафедра мистецької педагогіки та хореографії. Кафедру очолює доктор педагогічних наук, професор Ніколаї Галина Юріївна, яка займається проблемами розвитку мистецької освіти в контексті європейської інтеграції.

У зв’язку з розширенням контингенту здобувачів освіти та постійними запитами, кафедра мистецької педагогіки та хореографії об’єдналася із кафедрою музично-інструментального виконавства. Так, із жовтня 2018 року на базі Навчально-наукового інституту культури і мистецтв з’являється кафедра хореографії та музично-інструментального виконавства. Завідувач секцією хореографії став Максименко Анатолій Іванович – старший викладач кафедри, керівник хореографічного ансамблю «Максимус». У 2023 році на основі двох кафедр – кафедри хореографії та музично-інструментального виконавства та кафедри хорового диригування, вокалу та методики музичного навчання, створено кафедру хореографії та музичного мистецтва. Кафедру очолила доктор педагогічних наук, професор Єременко Ольга Володимирівна.

У 2024 році кафедра хореографії та музичного мистецтва була реорганізована у кафедру музичного мистецтва, яку очолив кандидат мистецтвознавства, доцент Єрьоменко Андрій Юрійович. Водночас, з метою оптимізації освітнього процесу, посилення міждисциплінарних зв’язків і покращення підготовки фахівців спеціальності 024 Хореографія, секція хореографії об’єдналась із кафедрою спортивних дисциплін і фізичного виховання. Так, 1 жовтня 2024 року в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка, в структурі Навчально-наукового інституту культури і мистецтв, під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Устименко-Косоріч Олени Анатоліївни, розпочала роботу кафедра хореографії та спортивних дисциплін, очільником якої стала кандидат педагогічних наук, доцент Ткаченко Ірина Олександрівна.

Діяльність кафедри дозволяє інтегрувати теоретичні та практичні аспекти хореографії та фізичної культури, що забезпечує студентам широкий спектр знань і навичок. Спільний підхід до навчання хореографів і фізичної культури для різних груп населення, сприяє формуванню комплексного розуміння руху, тренувальних методик, розвитку координації, сили та витривалості, що є важливим для обох дисциплін.

Потужний викладацький склад кафедри хореографії та спортивних дисциплін забезпечує фундаментальну підготовку на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти. Викладачі кафедри співпрацюють з обласним та міським центрами роботи з талановитою молоддю, школами мистецтв міста та області, палацами дітей та юнацтва, театрами, хореографічними колективами, спортивними федераціями, секціями, беруть участь у проведенні обласних, всеукраїнських та міжнародних конференцій, що присвячені проблемам хореографічної інноватики та фізкультурно-оздоровчої практики в мистецькому вихованні, фізичному розвитку різних груп населення, підготовці фахівців хореографії та спорту, стають організаторами й учасниками хореографічних фестивалів, конкурсів.

Меню