Історія кафедри

Кафедра образотворчого мистецтва та дизайну

З січня 2023 року кафедра «Образотворчого мистецтва та дизайну» існує, як структурний підрозділ навчально-наукового інституту культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.

Кафедра «Образотворчого мистецтва та дизайну» є випускною для наступних спеціальностей:

першого ОР БАКАЛАВР:

  • 014 Середня освіта «Образотворче мистецтво»;
  • 022 Дизайн (дизайн інтер’єру);
  • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

та другого ОР МАГІСТР:

  • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.

Історія розвитку кафедри «Образотворчого мистецтва та дизайну» бере свій початок у 2002 року із запровадження спеціальності «Образотворче мистецтво» у складі кафедри «Хореографії, образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури» факультету мистецтв. З 2003 року в спеціальність «Образотворче мистецтво» було включено спеціалізацію «Дизайн». За цей час кафедра розширилася та оновилась, що стало результатом зміни її складу та назв. У різні часи кафедру очолювали доктор мистецтвознавства, професор Драч І.С.; кандидат мистецтвознавства, доцент Енська О.Ю.; тимчасово ­– доктор мистецтвознавства, професор Панасюк В.Ю. З 2013 року завідувачем кафедри була доктор мистецтвознавства, професор Зав’ялова О.К.. Нині обов’язки завідувача кафедри виконує кандидат мистецтвознавства Кохан Н.М..

До викладацького складу кафедри входять досвідчені фахівці з потужним творчим потенціалом: 3 кандидата наук (у тому числі 1 доцент); 1 заслужений майстер народної творчості України (доцент); 3 старших викладача (з них: 1 заслужений діяч мистецтв України та 1 заслужений художник України).

Науковими та творчими надбаннями фахівців кафедри є численні міжнародні та всеукраїнські наукові заходи та виставки, які були ними ініційовані. Це конференції всеукраїнського рівня: «Митець і його творчість у просторі сучасної культури» (2012), «Наївне мистецтво в контексті художньої культури ХХ-ХХІ століть» (2016) та міжнародного – «Функції дизайну в сучасному світі» (2017-2021). Слід зазначити, що з 2002 року ними були видані монографії, посібники, близько 200 наукових статей (з них понад 70 у фахових та закордонних виданнях), низка методичних розробок з фахових дисциплін, каталоги художніх робіт викладачів, численні статті студентів, магістрантів та аспірантів кафедри. Викладачі кафедри є рецензентами монографій, посібників, методрозробок, членами редакційних колегій збірників наукових праць різного рівня та ін..

З художніх виставок слід виділити наступні: всеукраїнська виставка присв’ячена 200-літтю від дня народження Т. Г. Шевченка (2014); всеукраїнська виставка «Від Трипілля до сьогодення» (2018); всеукраїнська виставка присв’ячена 300-літтю від дня народження Г. С. Сковороди (2021); всеукраїнська виставка «Поєднані Дніпром» (2021); міжнародна виставка «Україна – В’єтнам» (2022); обласна благодійна виставка для допомоги дітям загиблих воїнів (2022); зарубіжна благодійна виставка в Австрії для допомоги воїнам ЗСУ (2022).

Важливим стимулом для професійного зростання є участь викладачів кафедри разом із студентами у щорічному міжнародному симпозіумі ленд-арту «Простір Покордоння» (с. Могриця).

Наукова та творча діяльність фахівців кафедри являється цінним набутком інтелектуальної спадщини країни, як у сфері професійного навчання та виховання молоді, так і як особистості – науковця та мистця.

Меню